Bergsøy - Godøy 2-1 (0-1)
Jarl Åge wågsholm, Anders Vaagen
Fredag den 27.august 2004 - Bergsøy stadion
Anders Vaagen
Oddbjørn Aam
96 betalande tillskuerar
: 2; Vegard Sævik, 1; Anders Vaagen.
: Karl Bjarte Vike.
-"3 poeng var det viktigste for oss, men det satt langt inne. Det var en slitekamp"
Bergsøy tok tre viktige poeng i kampen mot Godøy, og avanserte dermed tre plassar oppover på tabellen. Bergsøy passerte i tillegg til Godøy også Spjelkavik og Sykkylven.
Positivt med tanke på å halde seg i divisjonen var det også at Hareid slo Ørsta på bortebane, dermed er Bergsøy trygt plassert midt på en jamn tabell.
-"Den første omgangen var sløv, Godøy scora på sin einaste sjanse mens Christoffer var den som kom nærmast for Bergsøy.
Etter 1-1 målet i andre omgang satte Bergsøy opp tempoet og vann tilslutt fortent. Godøy låg langt tilbake og gjorde jobben vanskelig"
Karl Bjarte Vike måtte forlate banen etter en vridning i kneet. Karl Bjarte har også før iår vore plaga med dette problemet.
Bergsøy eig ballen mest i dei første 20 minutta av kampen mot Godøy. Men Bergsøyspelarane møter et lag med elleve engasjerte og fysiske spelarar uten synlige svakheter, men på samme tid uten store spisskompetansar.
-"Spessielt før pause var det for dårlig pasningsspill og for lite fart frammover. Det kjem seg litt i andre omgang og poenga er viktige å ha med seg tilslutt."
-"Eg ville ikkje at vi skulle setje inn altfor høgt press i starten av kampen, men vi var svært ujamne i den første omgangen. I pausen sa eg at eg ikke ville sjå at spelarane hang med hovudet sjølv om vi ligg under 0-1. Gutane fekk opp humøret og var langt bedre etter kvilepausen." Sa trener Tom Beddari.
-"Ein dårlig første omgang av oss, og det hadde muligens litt å gjere med måten Godøy pressar oss på. I dei siste 45 minutta er spelet vårt langt bedre, og vi skaper såpass med sjanser at vi kan seie Bergsøy vinn fortent."
Den siste halvtimen av kampen får Godøy to brukbare sjanser. Men Jarl Åge Wågsholm si headding fra seks meter og Christoffer Nilsen sitt gode skot som endar i stolperota er mykje nærare det essensielle mål nummer to som trengs for å sikre poenga.
Bergsøy prøver seg frammover, slit vidare i kmapen og gir ikkje opp. Løna for all innsatsen kjem tilslutt gjennom Anders Vaagen sitt viktige 2-1 mål. Han driblar seg gjennom forsvaret på beste Vagen-vis og set ballen i det lengste hjørnet.
Vedlegg til kampen
KAMPREFERAT